środa, 21 grudnia 2016

Pierwsza relacja 2016 :)

Trochę to trwało, bo paczki wylądowały w magazynie "Szlachetnej Paczki" i u Rodzin 10 grudnia, ale jest pierwsza relacja. Jeszcze ciepła, maila dostałam kilka minut temu. Przeczytajcie relację wolontariuszy:


Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.



Wolontariusze dotarli do rodziny ubrani w czapki Świętego Mikołaja, i na wejściu zapytali się onieśmielonych dzieci, czy były grzeczne. Po potwierdzeniu zaczęli wnosić do mieszkania paczki. Pani Anna stała w progu i patrzyła się na wciąż rosnący stos paczek, nie mogąc uwierzyć w ogrom szczęścia, jakie spotkało jej rodzinę. Dzieci siedziały cichutko, by po chwili onieśmielenia zacząć powolutku rozpakowywać paczki. Piotruś, gdy znalazł w jednej z paczek piłki do gry nożnej, mimo próśb mamy, rozebrał się do majteczek, postawił na bramce wolontariusza i zaczął mu strzelać gole, krzycząc "Jestem Ronaldo! Lewandowski!" Michałek, gdy znalazł zabawki, cieszył się, że dostał takie same, jak mają jego koledzy i już nie musi o takich marzyć. Na widok zdjęć piłkarzy wpadł w euforię. Darczyńcy spełnili jego największe marzenia. Paulinka znalazła dla siebie komplet do robienia bransoletek oraz zestaw do malowania, od razu zabrała wszystko do swojego pokoiku. Po chwili wyszła ocierając łzy i przytulała się do wolontariuszy, dziękując. Pani Anna z mężem stali onieśmieleni widząc takie ilości prezentów oraz radość dzieci, które otwierały kolejne paczki, gdy została znaleziona koperta. Oboje nie mogli uwierzyć w treść kartki, jaka była wewnątrz. Było to zaproszenie na kurs prawa jazdy. Pan Karol - silny mężczyzna przeprosił wolontariuszy i wyszedł do kuchni. Gdy wrócił po chwili miał na twarzy widoczne wzruszenie oraz załzawione oczy. Prosił by przekazać Darczyńcy wielkie podziękowania za trud, jaki Darczyńca włożył w przygotowanie Paczki, oraz ogrom dobra i szczęścia, jakie zostało przekazane jego rodzinie.

Co chce przekazać Wam wolontariusz:

Bardzo chciałabym podziękować Darczyńcy za współpracę, bardzo dobry kontakt oraz setki pytań, odpowiedzi oraz dociekań, jakie pomagały Nam wspólnie określić najważniejsze potrzeby Rodziny. Jesteście wspaniałymi ludźmi o wielkich sercach. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość współpracy z tak wspaniałymi osobami.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Oto słowa jakie Rodzina przekazała Darczyńcy: "Dziękujemy. Prezenty są wspaniałe. Bardzo nam się przydadzą. Jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom za otrzymane od Nich dobro oraz za ich poświęcenie. Niech Bóg ma Was w opiece."


I jeszcze zdjęcie z domu Rodziny:








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz