sobota, 19 listopada 2016

Rodzina 2016 wybrana!

Kochani, reaktywujemy bloga! Niespełna godzinę temu, wybrałyśmy Rodzinę, której postaramy się pomóc w ramach tegorocznej "Szlachetnej Paczki".

Jak zwykle, w wyborze pomógł nam opis Rodziny i jej potrzeb, przygotowany przez wolontariuszkę-Agnieszkę:


Pani Anna (30 l.) i pan Karol (38 l.) wychowują trójkę dzieci: Paulinę (10 l.), Michała (9 l.) i Piotra (7 l.).
Rodzina wiodła spokojne, szczęśliwe życie, oboje pracowali na niewielkim gospodarstwie rolnym należącym do rodziców pana Karola. Sytuacja ta zmieniła się po narodzinach syna Piotra, który przyszedł na świat z zespołem Downa. Ponadto zdiagnozowano u niego chorobę Hashimoto. Aby mieć lepszy dostęp do lekarzy i ośrodków rehabilitacyjnych, których syn potrzebuje, przenieśli się do miasta. Pan Karol podjął zatrudnienie przy ocieplaniu budynków. Niestety, jego ostatni pracodawca oszukał go ogłaszając upadłość, gdy miał wypłacić pensję. Obecnie pan Karol szuka kolejnej pracy. Pani Anna ze względu na opiekę nad dziećmi nie może w chwili obecnej podjąć zatrudnienia. Rodzinie, po odjęciu opłat za wynajęte mieszkanie oraz kosztów leczenia Piotra pozostaje około 505 zł na osobę.

Życie całej rodziny skupia się na dążeniu do jak największej samodzielności Piotrusia. Brat Michał gra z nim w piłkę nożną, siostra Paulina uwielbia bawić się z nim zabawkami i uczyć go krótkich wierszyków. Rodzice poświęcają się całkowicie opiece nad Piotrusiem, nie zaniedbując przy tym pozostałych dzieci, które uczą się bardzo dobrze, mają wiele pasji.

Rodzina najbardziej potrzebuje lodówki z zamrażarką, gdyż ta którą posiadają ma już 40 lat i nie chłodzi tak jak powinna. Ponadto jest już zardzewiała, przez co trudno w niej utrzymać czystość. Proszą także o żywność oraz środki czystości.

Tyle na razie. Z pewnością będziemy Was na bieżąco informować o postępach w przygotowaniu paczki. Nie ukrywamy też, że bardzo liczymy na Waszą pomoc :)

2 komentarze:

  1. Halo? Tu Nonstop - meldujemy, że zaczynamy zbiórkę!

    OdpowiedzUsuń