poniedziałek, 21 listopada 2016

Rodzina #2

Dzięki Waszemu wsparciu, po raz kolejny odważyłyśmy się wybrać drugą Rodzinę, której w tym roku pomożemy:

Pani Irena (68 l.) samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna Karola (33 l.). Karol urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie porusza się samodzielnie, nie mówi, nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Jego mama od urodzenia zajmuje się nim przez 24 godziny na dobę. 

Rodzinę utrzymywał mąż Pani Ireny, który zmarł na zawał serca osiem lat temu. Cały trud wychowania chorego dziecka a w zasadzie już dorosłego mężczyzny, potrzebującego ciągłej opieki, spadł na Panią Irenę. Po śmierci męża kobieta przeszła zawał, operację wszczepienia bajpasów oraz kardiowertera defibrylatora. Pomimo swojego wieku, ogromnych problemów zdrowotnych oraz wydatków związanych z opieką nad synem, większość czynności wykonuje sama. Nie ma nikogo, kto mógłby ją zastąpić. Źródłem utrzymania rodziny jest renta, zasiłek pielęgnacyjny oraz emerytura. Wydatki na leczenie (900 zł) oraz rachunki związane z opłatami za mieszkanie (650 zł), dotkliwie obciążają budżet domowy rodziny. Pozostaje 341 zł na osobę. 

Najważniejsze potrzeby Pani Ireny i jej syna to:Odzież i obuwie
Kto?
Rozmiar
Rodzaj
Karol
150 cm - szczupły
Dresy, bluzki (bawełna)
Żywność trwała
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Chemia gospodarcza i kosmetyki
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Środki pielęgnacyjne
Pieluchy, kremy/maści na odleżyny, nutridrinki, witaminy
Inne
Komoda

Musimy jeszcze pomyśleć o specjalnym upominku dla Pani Ireny :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz