czwartek, 24 listopada 2016

Rodzina #4

Opis rodziny od wolontariuszki:


Pani Joanna (60 l.) mieszka razem z córką Moniką (24 l.) w starym, drewnianym domu bez kanalizacji. Obie kobiety przeszły załamanie nerwowe po wszystkich nieszczęściach, jakie spotykały ich rodzinę. Punktem kulminacyjnym była śmierć syna. Obie panie nie mogły sobie z tym poradzić i musiały się leczyć w ośrodkach terapeutycznych. W trakcie leczenia Moniki pani Asia wzięła kredyt, który spłaca do dzisiaj. Choć minęło już sześć lat, dopiero od niedawna zaczynają w pełni "wracać do życia". 
Wszystkie wydarzenia, jakie im się przytrafiły, odbiły się na ich zdrowiu, a efektem są np. choroba serca pani Asi i comiesięczny wydatek na leki. Największą trudność sprawia im zapewnienie podstawowych środków do życia. Ich dochód składa się z renty pani Joanny, stypendium naukowego oraz z tego co uda się zarobić Monice. Po odjęciu kosztów utrzymania domu i leczenia, pozostaje około 490 zł na jedną osobę. 
Mimo ciężkich przeżyć i prawie dwuletniej przerwie w nauce Monice udało się, dzięki ciężkiej pracy zostać najlepszą studentką oraz uzyskać stypendium naukowe.  
W tej trudnej sytuacji w jakiej znalazła się rodzina, najbardziej potrzebne jest im drewno na opał, które jest niezbędne do przeżycia zimy. Dodatkowo rodzinie potrzeba żywności trwałej i elementów wyposażenia mieszkania (garnki, talerze, sztućce).

Potrzeby:


Odzież i obuwie
Kto?
Rozmiar
Rodzaj
Monika
39-40
Botki
Żywność trwała, Chemia gospodarcza i kosmetyki
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Upominki specjalne
Perfumy, książki
Inne
Drewno na opał, garnki, sztućce, talerze, Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka, maszynka do mielenia mięsa/tarcia ziemniaków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz