czwartek, 24 listopada 2016

Rodzina #3

Opis rodziny od wolontariuszki:

 Pani Marta (42 l.) samotnie wychowuję córkę Ewę (15 l.). 11 lat temu pani Marta rozwiodła się z mężem i od tego czasu zaczęły się problemy finansowe rodziny. Mąż całkowicie się od nich odciął. Mimo, że Ewa chciałaby mieć kontakt z ojcem, ten nie czuje takiej potrzeby. Odwiedził córkę dwa razy od rozwodu i nie podjął kolejnych prób kontaktu. 
 
Pani Marta nie posiada stałej pracy, ale nie poddaje się i ciągle szuka nowych rozwiązań. Jest zaradną oraz pracowita osobą, nie boi się podejmować męskich prac. Pracowała jako ochroniarz, sama odremontowała mieszkanie, a obecnie odbywa staż na portierni, co stanowi jej jedyne źródło utrzymania. Ma nadzieję ,że po odbyciu stażu pracodawca zatrzyma ją na stałe. Dodatkowo państwo wypłaca córce Ewie alimenty (450 zł) oraz otrzymuje wsparcie z programu 500+. Po odliczeniu kosztów za mieszkanie rodzinie zostaje ok 500 zł na osobę. Jednak domowy budżet obciąża jeszcze spłata kredytu, zaciągniętego na kupno łóżka.

Między córką, a mamą widać silną więź. Obie pozostają w pozytywnych nastrojach, na ich twarzach gości uśmiech. Dodatkową radość przynosi im piesek o imieniu Luna. W domu panuje miła i ciepła atmosfera. Kobiety żyją w skromnych warunkach, ale mieszkanie jest zadbane i ładnie urządzone. Pani Marta jest dumna ze swojej córki. Opowiada o jej talentach, pasji do malowania. Ewa bierze także udział w konkursach tańca oraz pływackich, w których zdobywa medale. Podczas zawodów tańca zajęła drugie miejsce, a w zawodach pływackich otrzymała brązowy medal.

Potrzeby:


Odzież i obuwie
Kto?
Rozmiar
Rodzaj
Ewa
37 (?)
Spodnie

39
Czarne półbuty zimowe
Marta
170 cm/38

Żywność trwała, Chemia gospodarcza i kosmetyki
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach, Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Artykuły szkolne
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
Upominki specjalne
Płyta zespołu rockowego, koszulka Def Leppard (rozm. M), zabawka dla psa
Inne
Koc, ręczniki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz